Pokój nastolatki Harmonia przeciwieństw

Z jednej strony samodzielna i niezależna z drugiej – zdarza jej się bywać małą, bezradną dziewczynką. W jej pokoju jest miejsce dla pluszowego misia ale i dla skórzanych glanów. Jak połączyć te klimaty i stworzyć dla nastolatki komfortową przestrzeń? Podpowiada projektantka i stylistka Anna Olga Chmielewska.

 

pokój-nastolatki-moodboard

Pokój kilkunastoletniej dziewczyny to jej absolutne królestwo, do którego tylko czasem mamy możliwość wstępu. Trzeba nauczyć się szanować tę prywatność poznając wcześniej zasady panujące w jej świecie.

Najważniejsze w pokoju nastolatki są szafa i toaletka, super, jeśli jeszcze znajdzie się miejsce na duże, oddzielne lustro. Biurko to najczęściej miejsce, na którym stoi laptop, ale lekcje częściej odrabiane są na łóżku lub podłodze. Niezbędne są półki na książki i schowki do przechowywania najróżniejszych skarbów. Dobrze gdy w pokoju znajdzie się miejsce na ścianie lub drzwiach, na którym będzie można zapisywać plan tygodnia, adresy i kontakty, przyczepiać ulubione zdjęcia czy plakaty.

Znając potrzeby córki możemy wspólnie wybrać meble do jej pokoju.

Bardzo ciekawą propozycją jest kolekcja PAROLE firmy PINIO.

To meble wykonane z lakierowanego MDFu, których linia jest miękka a forma nawiązuje nieco do klimatów glamour. W kolekcji znajdziemy wszystkie niezbędne do urządzenia pokoju elementy: szafę dwudrzwiową, toaletkę, biurko, regał i łóżko. Biały kolor mebli jest rozwiązaniem uniwersalnym i może być zestawiany z najróżniejszymi dodatkami. Forma łóżka, które dzięki centralnemu, dekoracyjnemu zwieńczeniu bardziej przypomina sofę niż tapczan, zachęca nie tylko do snu ale do zasiadania z książką czy pogaduch z przyjaciółką.

Dobierając pozostałe elementy wyposażenia pokoju nastolatki postawiłam na kontrastowe zestawienia bieli, czerni i amarantu. Według tego klucza kolorystycznego szukałam odpowiednich dodatków. Jedną ze ścian w pokoju pomalowałam farbą tablicową, można na niej pisać kredą czy przyklejać inspirujące wycinki z gazet. Dodałam na niej też samoprzylepne aplikacje w kształcie serduszek na których zapisywać można dodatkowe notatki. Na drugiej ścianie nakleiłam kolorowe pacyfki. Na podłodze powinien pojawić się miękki shaggi dywan najlepiej w czarnym kolorze. Nie powinno też zabraknąć poduch w różnych rozmiarach. Do przechowywania skarbów świetnie nadają się tekturowe pudła w groszki w ofercie KidsTown znajdziemy czarne i amarantowe. Także tam znalazłam girlandę kolorowych lampek i lampę stojącą, której abażur samodzielnie można ozdabiać fotografiami lub kolażami.

Myślę, że te elementy to dobry początek i baza wokół której nastoletnia córka zacznie budować swój własny świat. Pozwólmy jej na to i nie ingerujmy zbytnio. To wnętrze to jej miejsce poszukiwań proporcji pomiędzy ładem a chaosem w celu uzyskania bliskiej jej sercu harmonii.

dodatki i akcesoria KidsTown:
1 aplikacja pacyfki
2 dywan Shaggy Swing 69 120×180
3 notatnik serca aplikacje ścieralne
4 lampka nocna Photo
5 pudła amarantowe w groszki
6 girlanda świetlna różowe koła

7 kolor ściany za łóżkiem
9 kolory tkanin do dekoracji łóżka
Dekoria kolekcje Jupiter i Cotton
Panama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *