Zaczarowana Łąka pokój dla małej dziewczynki

Od dawna już obiecywałam, że na blogu HolArt Studio pojawiać się zaczną moodbordy, które przygotowuję do różnych projektów. Na początek propozycja dla najmłodszych. Zestaw dekoracji będący uzupełnieniem aranżacji pokoju małej dziewczynki. Komoda łóżeczko i szafa pochodzą z kolekcji PINIO Barcelona a dodatki z KidsTown.

 

zaczarowana-łąka-moodboard

1 aplikacja zakręcone drzewko XXL. 2 dywan Shaggy Swing 59 90×160. 3 pościel Mój Mały Ogród. 4 lampka nocna zielona w groszki. 5 walizeczki w groszki i paski błękitne różowe i zielone. 6 girlanda świetlna Pastelowe kwiatuszki. 7 miarka wzrostu sówki. 8 mobile papierowe Na Łące. 9 farba ścienna błękitna

Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z wieku niemowlęcia, wówczas każdy rodzic pragnie aby świat wokół niego stał się kolorowy, inspirujący i twórczy. W aranżacji pokoju dla małej dziewczynki warto wykorzystać baśniowe motywy. Sprawią one, że wyobraźnia dziecka będzie rozwijała się bez granic. Aby dekoracje działały inspirująco nie warto stosować popularnych ilustracji i motywów zaczerpniętych z dziecięcych dobranocek. Nie dają one maluchowi możliwości indywidualnej interpretacji otaczającego świata.

Aranżację warto rozpocząć od wyboru mebli. Kolekcja Pinio Barcelona ma proste kształty i neutralny, biały kolor. Ze względu na uniwersalny charakter doskonale sprawdzą się w zestawieniu z kolorowymi dekoracjami, aplikacjami ściennymi i tkaninami.

Meble z tej kolekcji można również wykorzystać zmieniając pokój małej dziewczynki w pokój uczennicy czy nastolatki. Łóżeczko to zakup na dłużej, gdyż rośnie wraz z dzieckiem. Do zmieniającego się wystroju z łatwością dopasujemy także komodę, szafę dwudrzwiową oraz stolik, ławeczkę, krzesełko do pracy. Kiedy pociecha rozpocznie edukację, wówczas przyda się jeszcze regał lub półki na pomoce naukowe i książki.

W pokoju dziecka nie może zabraknąć kolorowych dekoracji. W kolekcji bajkowej Kids Town znajdują się ozdoby nawiązujące do kolorowej łąki: naklejki ścienne z motywem kwitnącego drzewa, wielobarwne kwiaty, motyle, mobile ze zwierzątkami – mieszkańcami łąki. Do kwiecistych ozdób wystarczy już tylko dopasować mięciutki dywan shaggy w kolorze soczystej trawy oraz pościel ozdobioną kwiatowymi aplikacjami. Przy łóżku, na stoliczku nocnym można postawić kolorową lampkę nocną lub kwiatową, świecącą girlandę. Takie oświetlenie stworzy prawdziwie czarodziejski nastrój po zmroku.

W tak urządzonym pokoju każda mała dziewczynka będzie lubiła przebywać i bawić się stając się raz wróżką, raz motylem, a innym razem kolorowym kwiatuszkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *